Policyjna profilerka

Policyjna profilerka

Cztery żywioły, Sasza Załuska” to seria emocjonujących książek, którą swoim czytelnikom proponuje Katarzyna Bonda – jedna z najbardziej znakomitych, polskich autorek. Jeżeli ktoś jeszcze nie poznał Bondy, to koniecznie musi to nadrobić. Może rozpocząć od tej serii, gdzie w skład wchodzą cztery tomy: “Pochłaniacz”, “Okularnik. “Lampiony”, “Czerwony Pająk”. Są to powieści kryminalne, których głównych bohaterka, jak sama nazwa wskazuje jest Sasza Załuska – policyjna profilerka, która jest doskonała w swoim fachu. Bonda jako pierwsza wprowadziła do książek postać profilera, który opracowuje profil winnego na podstawie badanych śladów.

“Pochłaniacz”

W 1993 dwójka nastolatków – rodzeństwo – ginie w niewyjaśnionych okolicznościach. Policja uważa, że doszło do nieszczęśliwego wypadku i zamyka śledztwo. Po 20 latach, w 2013 roku, kiedy to Sasza Załuska powraca do pracy na Wybrzeżu, zgłasza się do niej Paweł Bławicki. Jest to mężczyzna, który jest właścicielem modnego klubu muzycznego w Sopocie. Otóż uważa on, że jego dawny wspólnik planuje go zabić, chociaż nie ma na to niezbitych dowodów. Profilerka niespecjalnie chce się w to angażować, ale kiedy we wspomnianym klubie muzycznym dochodzi do strzelaniny, nie ma już wyboru. W szczególności, że okazuje się, iż strzelanina ma związek z tym, co wydarzyło się w 1993 roku. W jaki sposób obydwie sprawy wiążą się ze sobą? Sasza będzie miała nie lada orzech do zgryzienia. Profilerka musi działać, ponieważ winowajcy będą chcieli zatrzeć ślady i może dojść do kolejnych morderstw.

“Okularnik”

Sasza Załuska chce odpocząć. Ostatnie sprawy bardzo mocno ją wykończyły. Aby móc to zrobić, kobieta postanawia wyjechać do Hajnówki, gdzie zostaje zaproszona na wesele. Podczas wesołej zabawy dochodzi do dramatycznych wydarzeń. Otóż na oczach wszystkich gości, zostaje porwana Panna młoda, która związana jest z lokalnym przedsiębiorcą. Okazuje się, że jest to już kolejna kobieta, która ginie. Dodatkowo w okolicznych lasach co rusz odnajdywane są ludzkie szczątki. Dlaczego? W całej sprawie przewijała się kilka takich samych faktów. Jednym z nich jest mercedes okularnik? Czy Sasza Załuska, która miała odpocząć na wyjeździe, będzie chciała doprowadzić do wyjaśnienia tej sprawy? Okazuje się, że w tej spokojnej wsi, wiele lat wcześniej doszło do pogromu tutejszej ludności. Jaki to ma związek z obecnymi czasami? Warto się tego przekonać. Autorka nie zawodzi swoich czytelników, serwując im garść wspaniałych emocji.

Ludzie - zdjęcie utworzone przez azerbaijan_stockers - pl.freepik.com
Share