Policyjna profilerka Sasza

Policyjna profilerka Sasza

Katarzyna Bonda ma na swoim koncie kilkanaście fantastycznych książek. Wśród nich znaleźć można dwie serie, które zapewniły autorce ogromny rozgłos (chociaż wszystkie inne książki są równie wspaniałe). Pierwsza seria opowiada o Hubercie Meyerze. To właśnie pierwsza część jego przygód to jednocześnie debiut pisarski Bondy. Druga seria to “Cztery żywioły, Sasza Załuska” (https://www.taniaksiazka.pl/seria/cztery-zywioly-saszy-zaluskiej). Główną bohaterką, jak sam tytuł serii wskazuje, jest Sasza Załuska – policyjna profilerka, która musi zmagać się z wieloma sprawami. Cztery tomy cieszą się już od kilku dobrych lat ogromną popularnością i nadal zapewniają ogrom emocji wszystkim czytelnikom.

“Lampiony”

To trzeci tom, który zadziwia i wprawia w ogromne zdumienie. Pierwszy tom nosił tytuł “Pochłaniacz”, a drugi “Okularnik”. Teraz Sasza będzie musiała zmierzyć się z czwartym żywiołem – ogniem. Oto Łódź – wielkie miasto wielkich ulic, zakrętów, gdzie lepiej nie bywać oraz ślepych uliczek, gdzie często urywa się ślad po ludziach. Korytarze, piwnice, tajemnicze arterie – Sasza Załuska badając powierzoną jej sprawę, zdaje sobie sprawę, że to miasto wielkich tajemnic i niewyjaśnionych zagadek. Ona sama musi zmierzyć się z podpalaczem, który nęka to miasto. Nikt nie jest w stanie poradzić sobie z przestępcą, więc do pomocy zostaje wezwana ona. Tylko, że jest jeden problem. Sasza panicznie boi się ognia. Czy jej słabość nie stanie na drodze do rozwiązania sprawy? Podpalacz robi się coraz bardziej niebezpieczny. Czy Sasza będzie w stanie odnaleźć go w odpowiednio szybkim czasie, zanim ten człowiek będzie w stanie wyrządzić komuś krzywdę?

“Czerwony Pająk”

Sasza Załuska nie wiedziała, że może wpaść w aż tak ogromne problemy. Jej córka zostaje porwana, a kontakt z porywaczami urywa się. Policja robi wszystko co się da, ale kiedy nie ma kontaktu z porywaczami, nic nie jest w stanie praktycznie zrobić. Na dodatek sama Sasza również znika. Niedługo później w gdyńskiej torpedowni zostaje odnalezione ciało kobiety, która wygląda jak Sasza. Na dodatek ma na sobie ubrania Saszy i jej dokumenty. Czy to możliwe, ze jedna z najbardziej skutecznych policjantek się zabiła? A może ktoś jest odpowiedzialny za jej śmierć? Czy to na pewno jest Sasza? Robert Duchnowski przyjeżdża do torpedowni i wątpi, żeby to było ciało Saszy. Aczkolwiek nie chce wydawać wyroku, zanim nie przyjdą kompletne badania DNA. Czy w związku z tym policja będzie chciała szukać córki Saszy? O co chodzi w tej całej sprawie? Czytelnik nie będzie spodziewał się takiego finału akcji.

 

Zdjęcie utworzone przez azerbaijan_stockers - pl.freepik.com
Share